Revize elektrospotřebičů se bude týkat i nářadí

Nevýhodou elektrické energie, kterou odebíráme z rozvodné sítě, například v domácnosti, jsou její samotné parametry. Jde o to, že se jedná o velmi nebezpečný zdroj těžkých či dokonce smrtelných úrazů, a za jistých okolností i požárů. Hodnota elektrického napětí a proudu v zásuvkových a světelných okruzích není zkrátka příznivá pro jakékoli kompromisy, a jakmile někde uděláme i drobnou chybu, může se krutě vymstít.

automatická pračka

Toto je jeden z důvodů, proč provádět i v domácnostech revize elektrospotřebičů Revize elektro revtech. Nejde však jen o nefunkční kávovar nebo toustovač, v domácnostech se vyskytuje velké množství výrobků s provozem na elektrický proud a na některé z nich dokonce zapomínáme. https://www.celostnimedicina.cz/proc-je-dobre-zapominat.htm Co by mohl revizní elektrikář v rámci své práce u vás doma prověřit?

Elektrické nářadí – nářadí nepatří k výrobkům, které využíváme denně, tedy samozřejmě s výjimkou lidí, kteří se s jejich pomocí živí. Jsou to kupříkladu cirkulárky, stolní, vibrační a úhlové brusky, vrtačky, elektrické šroubováky a kladiva atp. Zde může dojít vlivem používání nářadí k jeho poškození, a tím pádem k nebezpečným jevům, které mohou ohrozit jejich obsluhu.

úhlová bruska

Zahradní technika – nezapomeňte ani na křovinořezy a plotové nůžky a pochopitelně ani na sekačky na trávu. U těchto typů nářadí může docela snadno dojít k proříznutí ochranné izolace vodičů, což vás pak opět ohrožuje na zdraví a na životě.

Stolní lampičky – jestliže přizvete elektrikář do kuchyně, kde je obvykle elektrických spotřebičů nejvíc, možná zapomenete na docela triviální lampičky na psacím stole nebo na nočních stolcích. I tam mohou být poškozené přívodní šňůry anebo cosi uvnitř, co by mohlo způsobit požár či úraz.

Prodlužovací přívody – velkým úskalím prodlužovacích šňůr je jejich nevhodné umístění a v důsledku toho mechanické poškození. Možná, že právě u vás odhalí revizní elektrikář skřípnutou a překroucenou šňůru, která by vás mohla zabít, anebo byste mohli vyhořet.

Podobné příspěvky