Co dělat pro nabrání svalové hmoty?


Svalová hmota je označení pro množství svalové hmoty v našem těle, konkrétně svalových vláken. Objem našich svalů můžeme ovlivnit nejrůznějšími věcmi a činnostmi. Pokud budete mít hodně svalů, budete mít větší sílu a výkonost. Zlepší se váš metabolismus a více svalové hmoty má taky pozitivní vliv na vaše kosti. Svaly také plní svou funkci při produkci inzulínu. Nesmíme podceňovat ani vliv na naši duševní pohodu.

Co tedy udělat pro to, abychom měli více svalové hmoty?

proteiny

Vyvážená strava

Klíčem k svalové hmotě je vyvážená strava. Potřebujete stravu bohatou na bílkoviny, ovoce, zeleninu a také plnou antioxidantů. Bílkoviny čerpáte z masa, vajec, mléčných výrobků či luštěnin. Vyhýbejte se bílému cukru, nadměrnému příjmu tuku a také příjmu potravin, které pro vás mají nízkou nutriční hodnotu.

Proteinové doplňky

Pro větší příjem bílkovin a tím i větší růst svalů si dopřejte proteinové doplňky. Proteinové nápoje vás zasytí a stanou se příjemnou svačinkou, stejně jako proteinové tyčinky, proteinové lívance, vafle a další výrobky s vysokým obsahem proteinu.

Bulharský tribulus

Bulharský tribulus obsahuje kotvičník zemní, a tím se stává skvělým doplňkem pro lidi, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Podporuje totiž jejich nárůst, ale přírodním způsobem. Mimo jiné i podporuje chuť na sex, tvorbu testosteronu a celkovou vitalitu.

cvičení

Cvičení

Svaly potřebují také cvičení v podobě posilování. K nabrání svalů vám pomůže cvičení s váhou vlastního těla, mrtvé tahy, dřepy, cvičení na bench pressu, přítahy a další cviky. Cvičení se doporučuje v krátkých sériích s vysokým závažím, ale s ohledem na vaši výkonnost.

Odpočinek

Růst svalů vyžaduje také dostatek odpočinku. Nezapomeňte se mezi dny, kdy cvičíte dávat dny odpočinku. Dbejte především na aktivní odpočinek a dostatek kvalitního spánku. Odpočinek vám pomůže i vyrovnat hladinu hormonů v krvi.

Podobné příspěvky