Co děláte po práci?

Chodíme do práce a pak přijdeme domů a máme několik hodin volného času, který můžeme strávit dle svých představ. Můžeme je trávit aktivně, sportovat, chodit na procházky, ale to se většinou nedá dělat každý den, ať už vlivem počasí nebo protože potřebujeme někdy i odpočívat. A pro tyhle volné odpoledne máme své koníčky anebo někdo i jen prosté ležení na gauči a koukání na televizi.Skoro v každé domácnosti se najde někdo, jehož koníčkem bude sběratelství. Může to být jen sbírání nějakých drobností, ubrousků, krabiček od zápalek nebo do cigaret. Někdo to spojí s turistikou a sbírá turistické známky nebo nálepky, které si lepí do turistického deníku.

model

Ale jsou i sběratelé, kteří do svých sbírek ukládají svůj majetek, kupují cenné obrazy, ale i mince, ale třeba i historická auta, na která mají i velké haly nebo garáže. A kdo nemá tolik peněz, tak může sbírat modely aut, což rozhodně může mít i velkou hodnotu, pokud budete sbírat modely podle nějakého pravidla. Můžete sbírat modely aut určité značky a snažit se udělat sbírku všech modelů, které kdy daná automobilka vyráběla. Můžete také sbírat modely aut podle data výroby. Udělat si sbírku všech aut, které se vyrobily v nějakém roce, třeba v roce, kdy jste se narodili.

auto

Moji známí sbírají mince, které byly vyraženy v roce narození jejich dcery a později syna. Je to úžasný způsob, jak jim i tak trochu šetři nějaké peníze, i když spoření do prasátka nenese úroky, ale také je to vlastně vtipné. Obě děti mají obrovskou sklenici a v ní pomalu přibývají mince všech hodnot, ale stejného data vyražení a nemusí jít jen o české koruny, občas se najde i euro. Během života si téměř každý projde obdobím, že začne něco sbírat, ale jen málokdo to promění ve skutečně cennou sbírku a to je možná dobře, sběratelství má být především smysluplným koníčkem pro trávení volného času.

Podobné příspěvky