Asi již tušíte, o čem bude řeč. Ano, o koupání v bazénu, a to v bazénu, který máte, nebo patrně teprve budete mít na zahradě. Pokud tedy ještě nemáte, tak je nyní vhodná doba si bazén pořídit. Přímo na internetu je spousta nabídek, ale ti nejlepší prodejci se jen těžko hledají. Dobré je koupit již rovnou bazén velký, nemá smysl troškařit. Na náklady nehleďte, neb za koupání na veřejné plovárně dáte tolik peněz, že se vám investice za nějakou dobu vrátí. Klidně si to spočítejte. Ovšem neberte v potaz jen vstupné, ale také kolik dáte za dopravu tam i zpět a peníze za další drobnosti tam. Budete překvapeni výsledkem, uvidíte. A bazén si koupíte.

koupání v bazénu

Pak se dočtete, nebo vám někdo řekne, že základem čisté vody je filtrace. Ano, na další věci je třeba například chemie, ale filtrace je základ. A zřejmě se také dozvíte, že jsou dva druhy. Totiž kartušová a písková. Jsou ještě další, samozřejmě, ale na začátek se letem světem mrkneme na tyto dvě.

Musíte si sami zvolit, zda je pro vás lepší investovat ihned vyšší částku do pískové filtrace, a pak již skoro nemít žádné náklady, nebo koupit levnou kartušovou filtraci a pak neustále dávat peníze do nových kartuší. Ostatně, klidně pro začátek postačí kartušová a pak sami poznáte, že písek je písek. Ovšem toto poznání vás připraví o pár peněz.

dívka v bazénu

Kartuše je třeba totiž občas vyměnit, jinak voda kvalitní, nebude. Písek vydrží déle a postačí jej někdy jen vysypat a propláchnout. Pak bude sloužit zase dále. Samozřejmě, že i ten se musí časem vyměnit, ovšem to může být horizont tří a více let dle zatížení bazénu. Teprve potom bude nutnou zakoupit písek do filtrace a vyměnit ten nový za starý. A pozor, ten nemusíte vyhodit. Dá se použít na vysypání cestičky, do květináčů k zlehčení půdy, a vy sami jistě přijdete ještě na jiné možnosti. Tak směle do koupě bazénu a hezky si ho pak užijte.

Podobné příspěvky