Co jsou to břišní tance?


Břišní tance jsou technikou, která je velmi oblíbená nejen v arabských zemích, ale svou oblíbenost si získala i v našich končinách. Patří mezi orientální tance, které jsou specifické díky pohybové technice.

Břišní tance vznikly vlivem legend o vášnivých krásných ženách, které sváděly své okolí. Mají v sobě silný orientální vliv a také prvky cikánských tanců.

V současnosti existuje asi padesát druhů orientálních břišních tanců. Každé jsou jinak specifické, některé hudbou, některé kostýmy, některé druhem pohybů. Mezi tyto druhy patří například egyptské lidové tance, tance hedvábné stezky nebo lidové tance perského zálivu.

Některé břišní tance si žádají i různé doplňky, jako jsou třeba šátky, šavle, etnické bubínky anebo svícny.

břišní tance

Klasický kostým zahrnuje zdobnou podprsenku a sukni, která je tvořena šátky. Nicméně někdy lze místo sukně použít kalhoty. Kostýmy jsou zdobené různými ozdobami, jako jsou ozdobné nitě, kamínky, mince, perličky a korálky. Břišní tanečnice obvykle tancují naboso.

Břišní tance mají mnohé výhody. Mohou být prostředkem pro zvýšení sebevědomí, jelikož se jedná o tance, které podtrhují ženskost a přirozenou svůdnost. Tancem se mohou také nahradit některé cvičební procedury. I když se to na první pohled nemusí zdát, břišní tance jsou fyzicky náročné a procvičují se u nich svaly celého těla. Tento tanec má skvělý vliv na pohyblivost kloubů a také na prokrvení celého těla. Fungují také výborně jako prevence kloubních onemocnění.

břišní tanec

Břišní tance nemají žádné omezení. Mohou je tančit všechny věkové kategorie a ženy jakýchkoliv křivek a tvarů. Důležité je odhodit stud https://www.merriam-webster.com/dictionary/stud a pustit se do tance naplno, abyste mohli čerpat veškeré jeho výhody a užít si ho.

Pokud hledáte místo, kde se můžete naučit základy břišních tanců, podívejte se na nabídku tanečních kurzů Brno Zóna umění.

Podobné příspěvky