Pokud máte dům, který byl postavený už před nějakou dobou, jistě jste si všimli, že má větší úniky tepla. I když topíte hodně, stejně část tepla odejde ven prostřednictvím nezateplených součástí domu. Mezi kritická místa patří obvodové zdivo, okna a dveře, a nezateplená střecha. Všemi těmito místy uniká teplo a vy ho tak zbytečně platíte, protože se v domě prostě neudrží. Co s tím?

Nikdo nechce vyhazovat peníze z okna
Pokud platíte hromadu peněz za teplo které nevyužijete, protože dřív než to stihnete udělat, tak vám z domu unikne, musíte podniknout takové kroky, aby se ve vašem domě udrželo. Mezi ty nejefektivnější patří zateplení střechy a fasády a výměna oken a dveří. I an starší dům můžete nechat nainstalovat plastová nebo hliníková okna a dveře, a hned bude tepelná ztráta nižší. Pomoct vám mohou i přeokenní rolety, které také sníží tepelnou ztrátu.

fasáda vata

Co použít na fasádu?
Ať už máte velký dům nebo menší domek, měli byste uvažovat o zateplení fasády. V současné době běží několikátá vlna dotačního programu Zelená úsporám, takže můžete zažádat o dotaci. Pokud vám ji úřad schválí, budete mít zateplení za daleko lepší cenu. Podmínky si zjistíte jednoduše na webu nebo na příslušném úřadě. Byla by škoda si nechat ujít takovou příležitost. Dotace se dají čerpat nejen na zateplení fasády, ale i na výměnu oken a dveří nebo na zateplení střechy.

fasáda polystyren

Jak zateplit fasádu?
Naprostá většina lidí si nechává na fasádu dát fasádní polystyrén, který je rozšířený a nově dostupný. Oproti vatě stojí pár korun a je s ním jednodušší manipulace. Zateplit dům polystyrenem zvládne téměř každý, stačí dodržet pár kroků a za pár dní máte hotovo. Využijte toho že už začíná být hezky a zateplete si dům už teď – budete to mít z krku a nebudete se muset pracemi venku trápit v největších vedrech, která v létě každoročně bývají.

Podobné příspěvky