Když nejsou vztahy v rodině dobré

Pokud nejsou vztahy v rodině dobré, rozhodně to daného člověka ovlivní a to natolik, že se bude snažit najít si partnera, jehož rodina si daného člověka zamiluje a člověk tak bude mít alespoň nějakou rodinu, která jej bude mít ráda, i když to bude rodina jeho partnera.

Možná že si ani nedovedete představit, kolik lidí má tu smůlu, že vyrůstají v rodině, která není úplně ideální a kde se ke člověku nechovají zrovna hezky. Je jasné, že takový člověk má poté mnohem více depresí nebo je pro něj daleko složitější si někoho najít, protože když už si někoho najde a rozumí si s daným člověkem, může mít problém rozumět si s rodiči daného člověka.

malá rodina

Vztahy v rodině a to ještě navíc ty špatné, mohou člověk hodně ovlivnit. Pokud jsou dobré alespoň vztahy, které se týkají té nejbližší rodiny, tak je to alespoň půl bídy. Pokud jsou špatné i tyto vztahy, na daného člověka to rozhodně může mít velký vliv.

Možná, že jste někdy viděli člověka, o kterém jste si říkali, co může být tím důvodem, že se daný člověk chová tak, jak se chová. Může tím být právě to, že daný člověk nevyrůstal v rodině, která se k němu chovala tak, jak by se chovat měla a daného člověka to změnilo natolik, že si dnes nerozumí skutečně s nikým i když by za to byl moc rád.

dva lidé

Nemůžeme se divit tomu, že pokud si takový člověk najde nějakého partnera nebo partnerku, že nemá chuť jí představovat své rodině a i když to může daný partner nebo partnerka chápat, na jednu stranu to dané osobě bude určitě líto. V této věci má ale mnoho lidí pochopení, takže pokud něco takového své partnerce nebo partnerovi vysvětlíte, jistě nebude mít problém s tím, že nějakou dobu ještě vaši rodinu znát nebude.

Je jasné, že jestli bude něco zapotřebí, je to dostatečná psychická příprava vaší polovičky, bez které to nepůjde. Až si budete jisti, že je váš partner připraven na seznámení s vaší rodinou, teprve tehdy byste jej měli představit. Je ale možné, že poté pochopí, proč s vaší rodinou neradi trávíte čas.