Kulturní léto

Jedním z muzikálů, který bude mít pod letošním hvězdným nebem premiéru, je Okno mé lásky. Který jeho autoři vytvořili z hitů skupiny Olympic. Příběh mladého muže, hudebního skladatele, v něm zachycuje, na pozadí působivých jevištních obrazů, hledání životních hodnot. Pro milovníky dobré muziky bude možné toto představení během léta navštívit na mnoha místech naší republiky. Ať už to budou hradní prostory, scény letních kin či sportovních areálů. Stejně tak Láska nebeská, ve své koncertní verzi muzikálu s písněmi, přiláká všechny fanoušky Waldemara Matušky. Autoři vytvořili příběh dvou bratrů, kteří diváky provedou celým dějem.

Koncert pod hvězdami

 Na jehož pozadí zazní všechny oblíbené písně tohoto mimořádného zpěváka. Kdo by si rád nezazpíval spolu s účinkujícími umělci známě songy Jó třešně zrály, Slavíky z Madridu, Terezu či Růže z Texasu. Další koncertní verzí známého muzikálu je Dracula. Děj, který se odehrává od 15. století po neurčitou budoucnost, přitahuje diváky už od roku 1995. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má bezesporu jeho hlavní představitel. Draculu vidělo více než jeden milion diváků a dokonce byl označen muzikál století. A stejně tak si oblibu získala i letní koncertní verze uváděná pod nočním nebem. Které nádherným způsobem dokresluje atmosféru celého děje. Obzvláště, pokud je uváděn na zámeckém, nebo často i hradním nádvoří.

Před setměním

Svoje příznivce si určitě získá i koncertní verze nejúspěšnějšího muzikálu osmdesátých let – Děti ráje. Ve kterém zazní nejlepší písně Michala Davida. Pro letní večer je jako stvořený příběh, ve kterém se snoubí trocha romantiky, nostalgie, humoru a příjemné zábavy. Pro autory je velkým oceněním, že spolu s hlavními představiteli zpívá i publikum. Kterému je úplně jedno, jestli se dá do deště. Vytáhnou deštníky a pláštěnky a atmosféra ať už hradního amfiteátru, zámeckého parku, rekreačního areálu či koupaliště je na závěr oceněna aplausem vestoje. Protože hity jako Poupata, Céčka, Decibely lásky byly v době jejich dospívání těmi nejoblíbenějšími. A svoje posluchače si udržely dodnes.