Nebojte se stárnutí!

Stárnutí je naprosto přirozená věc, což nechápe mnoho lidí a myslí si, že je to nějaký handicap a že člověk když stárne už nemá právo na normální život, který doposud měl. To ale není pravda, mnohým začíná život až potom, protože se většinou děti odstěhují, jsou už odrostlé a lidé tak mají konečně čas na sebe, který dříve neměli, protože se zanedbávali. Nikdo by se ale zanedbávat neměl a lidé by se měli věnovat i sami sobě, i když mají děti. Není to nic špatného a lidé by zkrátka měli myslet i na sebe. Stárnutí je důkaz toho, že něco máme za sebou a všechny vrásky na tváři nám ukazují, co všechno jsme prožili. Stejně tak je to s čímkoliv jiným, i s jizvami, nebo mnoho žen má strie, a i ty jsou důkazem toho, že si naše tělo něco zažilo. Není proto důvod být kvůli tomu smutný a cítit se méněcenně. Tak to opravdu není a všichni by si měli svého těla vážit.

vějířky

Lidi tedy netrápí moc strie, většina žen se s tím ve starším věku už smíří, ale trápí je spíš vrásky, které se na obličeji začínají objevovat. Vrásky se ale objevují naprosto každému a je to přirozený proces, což mnoho lidí nechápe, a i tak jsou z toho špatní, protože vypadají na svůj věk. Vypadat na svůj věk ale není vůbec nic špatného. Proč bychom se měli stydět za něco, co ani nezměníme, za něco, co tvoří nás? Vždy budeme mít takový věk, jaký bychom sami měli mít, tak proč se kvůli tomu stresovat? To, co k tomu patří odmyslet nemůžeme, tedy ani ty vrásky ne. Samozřejmě se s nimi dá ale bojovat a nějak jim předcházet.

starší žena

Vrásky jako takové samozřejmě úplně odstranit nejdou, ale jdou vyplnit částečně collagenem https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/. Je to totiž látka, která se nám tvoří v těle a má za úkol právě vyplňovat prostory a zajistit pružnost pokožky. Ve stáří se však kolagen moc netvoří, proto máme vrásky. Pokud chcete zameziv vráskám, je třeba jej doplňovat.

Podobné příspěvky