Postaví vás na nohy


Když se podíváte na složení jakéhokoliv energetického nápoje, nenajdete v něm nic dobrého. Jde o koktejl chemických látek, barviv, kofeinu a cukru. Nic co by naše tělo potřebovalo, ale kdo pracuje dlouho třeba na noční směny nebo má nepravidelnou pracovní dobu, ten si ho nejspíš čas od času dá. Díky obsaženému kofeinu člověk vydrží vzhůru mnohem déle. Není ale dobré energetické nápoje užívat pravidelně, protože tělo si na ně zvykne. Únava se potom dostaví v nejméně vhodnou chvíli, nejčastěji za volantem.

hrnek kávy

Není dobré se spoléhat na stimulanty
Někdo místo energeťáků pije kávu. Ta obsahuje spoustu kofeinu a proto by člověk neměl pít více jak jednu kávu denně. Jde ale i o druh kávy, jakou nejčastěji pijete. Pokud si dáváte obyčejnou kávu, jako je například sáčková s obsahem cukru a mléka, bude mít méně kofeinu než espresso. Kávy by se mělo pít tak akorát, protože káva odvodňuje. A to znamená že z těla odvádí vodu. Proto se v kavárnách ke kávě podává voda, aby ji člověk mohl doplnit.

hrnek kávy

Jen tak pro radost
Kávu by měl člověk pít jen proto, že mu chutná. I dnes je káva pro mnoho lidí symbolem odpočinku a příjemně strávených chvil. Spousta lidí si ke kávě dopřává nějaký dezert a na kávu se těší celý den, protože si při jejím pití odpočinou. A tak by to mělo být.

Když už si chcete dát dobrou kávu, měla by být kvalitní. Kvalitní kávu dnes seženete v pražírně, které rostly jako houby po dešti. Vychutnat si můžete spoustu druhů, jako je třeba káva arabica. Ta je nejrozšířenější a dá se sehnat v mnoha a mnoha chutích. Na chuť kávy má totiž největší vliv pražení, protože při pražení se dá přidat aroma, a díky tomu může káva chutnat třeba po koňaku. Existuje mnoho druhů kávy, které si díky pražírnám, které jsou takřka v každém okresním městě, vybrat čerstvou kávu, kterou si namelete u sebe doma.

Podobné příspěvky