Společenství vlastníků jednotek

Vlastní byt

Řada lidí začíná bydlet formou nájmu, protože peníze na něco vlastního zkrátka nejsou. Jakmile začneme chodit do práce a vydělávat své první peníze, tak již v této době bychom měli myslet na svou budoucnost a zbytečně nerozhazovat. Nejedná se tu pouze o bydlení, protože dále musíme myslet třeba na důchod, protože nás sice čeká reforma, ale věk odchodu do penze se stále prodlužuje a nikdo neví, jak to všechno dopadne.

panelový dům

Když se vrátíme k bydlení, tak je dobré našetřit si základ, abychom si mohli vzít hypotéku. Splácet každý měsíc vysoké částky sice není žádná sranda, ale splácíme tím vlastní nemovitost, která nám už potom zůstane. Navíc je známo, že hodnota nemovitostí nijak moc neklesá. Při výběru bychom však měli být rozvážní, protože do budoucna třeba přibydou v rodině další děti, takže s těmito a dalšími faktory je třeba počítat. Zároveň musíme mít stabilní a pravidelný příjem plus na účtu dostatečnou rezervu pro případ potíží.

Vlastníci

Když si koupíte byt a máte ho ve svém vlastnictví, tak to má jednu zásadní výhodu. Dostanete se totiž do společenství vlastníků jednotek, takže můžete chodit na schůze. Zde se projednává řada důležitých věcí jako jsou opravy a investice. Můžete tedy vyjádřit svůj názor, takže není problém prodiskutovat nějaké Vaše podněty. Přeci jen každý chce, aby jeho bydlení vypadalo co nejlépe a vše v něm fungovalo.

výškové budovy

V rodinném domě si vše spravuje sami, ale zde jisté prostory sdílíme, takže je potřeba dohodnout se i ostatními. Pokud nemá, kdo schůze a celkově společenství vést, tak můžeme využít profesionálního předsedy SVJ. Vše probíhá na profesionální úrovni, takže si můžete být jisti, že správa bude v dobrých rukou. Cena za jeho služby však není nijak vysoká, takže se nemusíte obávat, že by za něj vlastníci jednotek měsíčně platili vysoké částky. O jeho krocích budete průběžně informováni, takže můžete klidně vše kontrolovat.

Podobné příspěvky