Všichni víme, že pokud chceme mít opravdu krásnou zahradu, a hlavně dokonalý trávník, tak je také důležité, aby se trávník pravidelně udržoval. Pokud vás třeba nebaví sekat trávu, tak si samozřejmě můžete najmout také nějakou firmu, která tohle za vás udělá. Já vím, že mnoho lidí si pořizuje také zahradu kvůli tomu, že je právě baví zmíněné práce na zahrádce, takže se také budou o svou zahradu starat. Nebo jak to máte vy? Protože jsem se také doslechla, že někteří lidé si pořídí velkou zahradu, že ani potom neví, jak se o to pořádně starat. Věděli jste také, že například existuje mulčování trávy?

Dědeček používal kosu.

Mulčování trávníku? Pokud ne, tak se zkuste podívat na webové stránky seceni-mulcovani.cz, kde se dozvíte opravdu plno informací o tom, co je to mulčování trávy a co to vůbec znamená. A mulčování trávy je to například to, že si malým traktůrkem posekáte trávu. Samozřejmě nejlepší je, pokud je ještě ta tráva docela nízká. Traktůrek potom strojkem tu trávu úplně rozebere na malé kousíčky, takže potom ta tráva se nebude sbírat do sběrného koše, který se potom vyhodí ale tato tráva je potom rozmělní normálně po trávníku. Ona tam vlastně je hnojivo, takže vytvoří takové přírodní hnojivo a myslím si, že je to příjemné, protože alespoň nemusíte kupovat drahé chemické hnojivo a všechno máte biologické.

Máme doma sekačku.

Podle mého názoru je biologický odpad, v tomto případě tráva, tak je opravdu nejlepší. Myslím si, že mulčování trávy je právě opravdu hodně výhodné, protože vaše tráva potom bude opravdu v lepším stavu. A také pak máte jistotu, že vaše tráva bude vždycky zelenější než trávník sousedův. Řekněte mi, kdo by odolal? Mulčování trávy je opravdu perfektní, pokud už nevíte, jak na záchranu vašeho trávníku. Pozor také na plísně trávníku nebo další choroby. Když máte krásný trávník, tak to i okolí ocení.

Podobné příspěvky