Máte rádi léto?
Léto je snad nejoblíbenější roční období právě díky tomu, že jsou dny dlouhé, světlo je až do večerních hodin, je teplo a celkově se cítíme díky počasí lépe. Jenže sluníčko nezpůsobuje jen dobrou náladu, ale může nám způsobit i spoustu problémů. Všichni asi víme, že slunce k nám vysílá UVA a UVB záření, které má vliv na náš organismus. Vlivem slunečního záření naše pokožka stárne, a pokud se občas spálíme na sluníčku, riskujeme vznik rakoviny kůže. Proto bychom rozhodně neměli zapomínat na to namazat se krémem s ochranným faktorem hlavně na koupalištích a při pobytu venku. Nejde jen o zdravotní důvody ale i o zpomalení stárnutí. Sluneční záření způsobuje vznik vrásek a pigmentové skvrny.

poudrzo na brýle

Kromě kůže nám může způsobit i potíže s očima. V mladším věku to nijak zvlášť nepozorujeme, ale pokud nebudeme nosit alespoň v létě, kdy je sluneční záření největší, sluneční brýle, zaděláváme si možná na zákal. Oční zákal je onemocnění, které podstatně ztěžuje a poté znemožňuje vidění. Léčí se operativně a pacient si operaci platí sám. Je lepší raději nosit brýle, protože je to levnější varianta. Co se týče slunečních brýlí, kdo je nosí, ten je bere spíše jako módní doplněk než funkční ochranu zraku.

žena v brýlích

I sluneční brýle mohou fungovat jako ochrana zraku a přitom vypadat dobře. Nejlepší a kvalitní slunečná brýle samozřejmě koupíte optice, ale sehnat se dají už poměrně kvalitní brýle i mimo optiky. Pokud se rozhodnete že budete nosit sluneční brýle, neměli byste zapomínat na pouzdro na sluneční brýle, které brýle ochrání před poškozením i před zničením. Stačí chvíle nepozornosti a brýle padají na zem. Je možné je rozbít v tašce nebo kabelce, někteří lidé si na ně občas sednou a opravdu dobré pouzdro je ochrání před zničením. Kvalitní pouzdro je tvrdé a odolné a vydrží i občasné zasednutí.

Podobné příspěvky