Pro generální úklid chaty si pronajměte dodávku


Zdědili jste rekreační nemovitost a rádi byste ji využívali po celý rok? Proč ne, městský život ne každému vyhovuje a v rekreačních oblastech je klid a pohoda a žádný smog. Abyste však mohli chatu obývat a podrobit jí nutné stavební rekonstrukci nebo alespoň některým stavebním úpravám, bude zapotřebí odtud odvézt některé předměty, co tu překáží, například starou sedací soupravu, kuchyňskou linku, koberce apod.

nábytek v bytě

Pro tento účel si můžete pronajmout vůz z půjčovny dodávek v Praze. Zaplatíte vratnou kauci, sjednáte si pro jistotu vlastní pojištění a můžete vyrazit. Na co byste neměli zapomenout, aby vaše akce proběhla zdárně?

Výplňový materiál a polstrování – máte k dispozici dostatek materiálu, kterým vypolstrujete nákladový prostor, aby se nepoškodil při nakládce a vykládce břemen? Na toto nezapomínejte, protože každý škrábanec nebo promáčklý plech musíte zaplatit. A sjednejte si pro jistotu pro tyto situace pojištění pro případ poškození cizí věci.

sedačka a stolek

Sběrný dvůr – někoho z vás by mohlo napadnout usnadnit si práci a odvézt staré haraburdí někam do lesa. V noci na vás nikdo neuvidí, a budete-li šikovní, založíte černou skládku, a jste v pohodě. Jenže ne vždy to vyjde podle těchto představ a je to obrovské riziko, protože pokud vás „náhodou“ někdo vyfotí či ještě lépe nafilmuje, a uvědomte si, že dnes skoro každý má u sebe mobil s foťákem, pak se nedoplatíte na pokutách. A za tu ostudu to také nestojí, nehledě na nepořádek, který rozséváte přímo v krásné přírodě.

Noční akce – vyklízecí a stěhovací práce je možné uskutečnit i v noci, a zvláště pak v chatové oblasti, kde je klid a nerušíte okolní sousedy, pokud se zrovna nejedná o typické letní prázdninové období. V noci je také minimální provoz na silnicích a sníží se vám tím pravděpodobnost dopravní nehody. A nehoda s pronajatým vozem není rozhodně nic příjemného už jen kvůli dohadům s pojišťovnou.

Podobné příspěvky